Serwisowanie nart przy pomocy dostępnego na naszym rynku sprzętu renomowanych firm zachodnich i pewne niewielkie niedogodności z tym związane spowodowały chęć zmierzenia się z tematem projektu i produkcji narzędzi używanych do serwisu .
Wraz z przyjaciółmi z FSC - ludźmi, których można śmiało uznać za fanatyków narciarskich, podjęliśmy próbę stworzenia narzędzi dobrych, ale jednocześnie cenowo dostępnych dla polskiego fanatyka nart. Chcieliśmy usunąć niedogodności, które występowały podczas używania dotychczas dostępnego na naszym rynku sprzętu serwisowego.
Podstawowe niedogodności jakie chciano wyeliminować przy konstrukcji imadeł to:
- problem mocowania w imadle narty z wysokimi wiązaniami lub płytami
- konieczność używania stołu serwisowego, lub innego długiego blatu
- konieczność wyczepiania narty z imadła przy zmianie jej kąta położenia.
- brak możliwości regulowania kąta ekspozycji narty podczas obróbki krawędzii
Zostało to zrealizowane.
Zmodyfikowano również tradycyjne cykliny z plexi, tak by stały się bardziej ergonomiczne i tańsze w użytkowaniu, w dłuższym okresie czasu.
Przy okazji konstrukcji imadeł zrobiono "but" do blokady skistoperów.
Tani i wygodny w użyciu.
Na tych stronach nie znajdziecie na razie precyzyjnych informacji o ostrzeniu / konserwacji nart. Tego trzeba poszukać gdzie indziej. W tej sprawie zajrzyjcie na stronę
Otwartego Klubu Narciarskiego działającego przy FSC ( Forum Ski Club ) i tam poproście o pomoc. Można również poszukać informacji na wielu innych stronach internetowych dotyczących narciarstwa.
Kilka przemyśleń i wstępnych informacji znajdziecie w dziale REFLEKSJE.
|